AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

AmaterCup: 4. závod

Sosnová u České Lípy (21.7.2012)

amatercup sosnova.jpg

Čtvrtý závod roku 2012 na závodním okruhu v Sosnové.


Závod pro všechny příznivce amatérského zápolení. Přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat. Cena startovného je 2490 Kč.

Ráno proběhne administrativní přejímka a pak je až do oběda dráha otevřená libovolně pro trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení. Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra.

A pak se jedou měřené jízdy, obvykle tři okruhy ve dvou kolech (více v Propozicích) stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti. Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do třech kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál.

HARMONOGRAM AKCE - informace pro přihlášené jezdce
Na okruh v Sosnové u České Lípy prosím přijíždějte mezi 8.30 a 9.00. V této době proběhne prezence a krátká rozprava. Parkovat se bude na ploše zadního parkoviště - druhý vjezd vpravo po příjezdu k areálu okruhu.

Od 9.00 bude otevřen vjezd na závodní okruh, do oběda budou porbíhat volné jízdy a trénink. Kolem poledne bude nainstalována na dráhu časomíra a vše se připraví ke startu. Pojedou se dvě měřené jízdy po třech systémem závodu do vrchu ( na dráze je vždy jedno auto a startuje se postupně za sebou). Konec závodu cca 16.00 hodin, konec akce 17.00 hodin.

Celý den bude v depu občerstvení, teplé i studené nápoje. Ochranná přilba je povinná! Pro závodníky, kteří ji nemají, máme přilby k zapůjčení.

Nejbližší čerpací stanice s 98 benzínem je u sjezdu z rychlostní silnice vzušnou čarou cca 300 metrů od autodromu.