AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

5. závod AC17

Písek (19.8.2017)

amatercup b2.jpg

AmaterCup 5. podnik na závodním okruhu v Písku

Pátý závod roku 2017 je, tak jako všechny ostatní podniky seriálu, určen pro všechny příznivce amatérského zápolení, přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat. 
Důležitá je chuť prožít s podobně zaměřenými nadšenci příjemný den, zajezdit si, zatrénovat si, zlepšit své řidičské umění, vyzkoušet a poznat své auto, připravit techniku... 

Jak celý den probíhá? Ráno se začne registrací jezdců respektive administrativní přejímkou a rozpravou zaměřenou zejména na bezpečnost, tak je pro AmaterCup prioritou. A pak následuje volné ježdění a trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy je vjezd na závodní okruh korigován. 

Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy - dva okruhy ve třech kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti. Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde letmým startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa. 

Cena startovného za jednoho jezdce a auto je 2.490 Kč. V rámci startovného má jezdec celodenní vjezd na dráhu, celodenní občerstvení v ceně, možnost vzít sebou na akci spolujezdce, včetně celodenního občerstvení - celý den bude v depu jídlo a teplé i studené nápoje. 
Pro jezdce i spolujezdce je povinná na závod ochranná přilba - pro závodníky, kteří ji nemají, máme přilby v rámci startovného k zapůjčení. 
Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál. Podle umístění v závodě se přidělují body a ti jezdci, kteří jezdí pravidelně, tak mohou soutěžit o umístění v celkovém hodnocení. 

Hlásit se můžete jako obvykle po registraci kliknutím na níže položené přihlašovací tlačítko - registrovaní jezdci po přihlášení do systému zadáním jména a hesla, neregistrovaní zájemci po vyplnění stručného registračního formuláře. Obratem vám emailem přijdou platební informace. 

Pokud vám během několika minut po přihlášení na akci nedorazí automaticky generovaný email, zkontrolujte prosím váš spamový koš, nevyžádanou poštu, resp. se prosím ozvěte na náš email info@amater-cup.cz a vše obratem společně dořešíme a přihlášku na akci vyřídíme.HARMONOGRAM AKCE - informace pro přihlášené jezdce

8.30 - 9.00 - příjezd na okruh v Písku, registrace, rozprava

9.00 - 12.00 - bude otevřen vjezd na závodní okruh, do oběda budou probíhat volné jízdy a trénink.

12.00 - 12.30 - kolem poledne bude nainstalována na dráhu časomíra a vše se připraví ke startu.

16.00 - plánovaný konec závodu, pak následuje vyhlášení výsledků

17.00 - konec akce, odjezd

Příjezd je po městském obchvatu na trase na Praha - České Budějovice. Pro příjezd směrem od Prahy je zapotřebí sjet na prvním sjezdu za McDonaldem doprava a pokračovat podle směrových tabulek "motokárová dráha" dále. Pro příjezd od Budějovic je třeba se na tento sjezd dostat včasným odbočením před čerpací stanicí Shell a nadjetím nad obchvatem.

Parkovat je možné buď na parkovišti v areálu okruhu anebo před vjezdem na okruh – podle volného místa tak, jak bude plocha jezdci zaplňována.

Nejbližší čerpací stanice s 98 benzínem je OMV na sjezdu "Tábor" z výpadovky z Písek - České Budějovice, v obchodní zóně u hypermarketu Albert, ulice U hřebčince 2510.


View Larger Map