AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

1. závod AC2018

Sosnová (14.4.2018)

ac1 pisek.jpg

AmaterCup 1. podnik na závodním okruhu v Sosnové

První závod roku 2018 již devátého ročníku seriálu AmaterCup je, jako všechny předchozí závody a ročníky, určen pro všechny příznivce amatérského zápolení, přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat. 
Důležitá je chuť prožít s podobně zaměřenými nadšenci příjemný den, zajezdit si, zatrénovat si, zlepšit své řidičské umění, vyzkoušet a poznat své auto, připravit techniku...

Jak celý den probíhá? Ráno se začne registrací jezdců respektive administrativní přejímkou a rozpravou zaměřenou zejména na bezpečnost, tak je pro AmaterCup prioritou. A pak následuje volné ježdění a trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy je vjezd na závodní okruh korigován.

Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy - obvykle dva okruhy ve třech kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti. Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde letmým startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa.Cena startovného za jednoho jezdce a auto je 2.990 Kč. V rámci startovného má jezdec celodenní vjezd na dráhu, celodenní občerstvení v ceně, možnost vzít sebou na akci jednoho spolujezdce, včetně celodenního občerstvení - celý den bude v depu jídlo a teplé i studené nápoje. 
Pro jezdce i spolujezdce je povinná na závod ochranná přilba - pro závodníky, kteří ji nemají, máme přilby v rámci startovného k zapůjčení. Jezdec (případně spolujezdec) dostanou identifikační pásky, na základě kterých budou mít přístup celý den do zázemí s cateringem, jezdec také bude takto identifikován pro vjezd na závodní dráhu. 

Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do pěti kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál. Podle umístění v závodě se přidělují body a ti jezdci, kteří jezdí pravidelně, tak mohou soutěžit o umístění v celkovém hodnocení. 

fotky koprivnice.jpg

Hlásit se můžete jako obvykle po registraci kliknutím na níže položené přihlašovací tlačítko - registrovaní jezdci po přihlášení do systému zadáním jména a hesla, neregistrovaní zájemci po vyplnění stručného registračního formuláře. Startovní listina oproti předchozím ročníkům není veřejná, o úspěšné registraci budete informováni emailem.

HARMONOGRAM AKCE - informace pro přihlášené jezdce

8.30 - 9.00 - příjezd na okruh v Sosnové, registrace, rozprava

9.00 - 12.00 - bude otevřen vjezd na závodní okruh, do oběda budou probíhat volné jízdy a trénink.

12.00 - 12.30 - kolem poledne bude nainstalována na dráhu časomíra a vše se připraví ke startu.

16.00 - plánovaný konec závodu, pak následuje vyhlášení výsledků

17.00 - konec akce, odjezd

Parkovat budeme na zadním parkovišti - druhý vjezd doprava od příjezdu k hlavní bráně.

Čerpací stanice s 98 oktanovým benzínem je cca 300 metrů od závodního okruhu směr Mladá Boleslav, další čerpací stanice jsou v České Lípě.!!! Startovní listina není tak, jako dřív, zde na webu zveřejňována - o úspěšném přihlášení na akci budete informováni emailem !!!


STARTOVNÍ LISTINA BYLA UZAVŘENA, V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS PROSÍM KONTAKTUJTE NA TELEFONNÍM ČÍSLE 603 296 696View Larger Map

 

OtevřenéAkce