AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

AmaterCup 1. závod Sosnová

Sosnová (23.4.2022)

AmaterCup 1. podnik na závodním okruhu v Sosnové

První závod roku 2022 již třináctého ročníku seriálu AmaterCup je, jako všechny předchozí závody a ročníky, určen pro všechny příznivce amatérského zápolení, přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat. 
Důležitá je chuť prožít s podobně zaměřenými nadšenci příjemný den, zajezdit si, zatrénovat si, zlepšit své řidičské umění, vyzkoušet a poznat své auto, připravit techniku...

Novinkou pro rok 2022 je, že se jezdí po celém okruhu, dráha se již nedělí jako v minulosti na asfalt a šotolinu, ale je po celé své délce potažena novým asfaltem a okruh je tak delší.

Jak celý den probíhá? Ráno se začne registrací jezdců respektive administrativní přejímkou a rozpravou zaměřenou zejména na bezpečnost, tak je pro AmaterCup prioritou. A pak následuje volné ježdění a trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy je vjezd na závodní okruh korigován.

Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy - obvykle dva okruhy ve třech kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti. Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde letmým startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa.

 

Cena startovného za jednoho jezdce a auto je 4.990 Kč. V rámci startovného má jezdec celodenní vjezd na dráhu, celodenní občerstvení v ceně, možnost vzít sebou na akci jednoho spolujezdce, včetně celodenního občerstvení - celý den bude v depu jídlo a teplé i studené nápoje. 
Pro jezdce i spolujezdce je povinná na závod ochranná přilba - pro závodníky, kteří ji nemají, máme přilby v rámci startovného k zapůjčení. Jezdec (případně spolujezdec) dostanou identifikační pásky, na základě kterých budou mít přístup celý den do zázemí s cateringem, jezdec také bude takto identifikován pro vjezd na závodní dráhu. 

Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do pěti kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál. Podle umístění v závodě se přidělují body a ti jezdci, kteří jezdí pravidelně, tak mohou soutěžit o umístění v celkovém hodnocení. 

Hlásit se můžete jako obvykle po registraci kliknutím na níže položené přihlašovací tlačítko - registrovaní jezdci po přihlášení do systému zadáním jména a hesla, neregistrovaní zájemci po vyplnění stručného registračního formuláře. Obratem vám emailem přijdou platební informace. 

Pokud vám během několika minut po přihlášení na akci nedorazí automaticky generovaný email, zkontrolujte prosím váš spamový koš, nevyžádanou poštu, resp. se prosím ozvěte na náš email info@amater-cup.cz a vše obratem společně dořešíme a přihlášku na akci vyřídíme.HARMONOGRAM AKCE - informace pro přihlášené jezdce

8.30 - 9.00 - příjezd na okruh v Sosnové, registrace, rozprava

9.00 - 12.00 - bude otevřen vjezd na závodní okruh, do oběda budou probíhat volné jízdy a trénink. 

12.00 - 12.30 - kolem poledne bude nainstalována na dráhu časomíra a vše se připraví ke startu. 

16.00 - plánovaný konec závodu, pak následuje vyhlášení výsledků

17.00 - konec akce, odjezd

Parkovat budeme na zadním parkovišti - druhý vjezd doprava od příjezdu k hlavní bráně.

Čerpací stanice s 98 oktanovým benzínem je cca 300 metrů od závodního okruhu směr Mladá Boleslav, další čerpací stanice jsou v České Lípě.


View Larger Map

 

OtevřenéAkce